2024-08-10 19:00
Namiastka i Bez Pokory
Open Stage Evening
Cena: 20,00 Szczegóły
Open Stage Evening to cykl koncertów i szansa dla nieznanych jeszcze twórców. Na imprezach tych mniej znane lub lokalne zespoły, mogą prezentować swoją twórczość przed naszą publicznością.
Wejście na koncerty ustalone jest za minimalną opłatą 20zł.

Zapraszamy do współpracy zespoły i lokalnych twórców, solistów.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się pobawić lub posłuchać mniej lub bardziej undergroundowych brzmień.

na najbliższej imprezie wystąpią:
NAMIASTKA oraz BEZ POKORY

Zespół Namiastka powstał z potrzeby tworzenia oraz z pasji do muzyki i słowa pisanego. Utwory Namiastki charakteryzuje wyraźnie zarysowany rytm oraz mocno gitarowe brzmienie. Melancholijna, rozbudowana warstwa tekstowa piosenek to znak rozpoznawczy twórczości zespołu. Teksty w języku polskim i kobiecy wokal w połączeniu z melodyjnym brzmieniem gitar tworzą niepowtarzalny klimat na każdym z koncertów. Można się wzruszyć oraz potupać:)

Skład zespołu:
Wiola Namiastka - wokal, teksty
Łukasz Wdowiarski - gitara elektryczna
Mateusz Bok - gitara elektryczna
Piotr Krzosa - gitara basowa
Tomasz Grabalski - perkusja

YouTube: https://youtu.be/c9yd-nTC7kc?si=AST_fuciEkN6KXup
Facebook: https://www.facebook.com/namiastkamusic
Instagram: https://www.instagram.com/namiastkamusic/

~

"Bez Pokory" to solidne rockowe granie okraszone przemyślanymi, polskimi tekstami podsumowującymi otaczający nas świat bez ogródek - jest w nich trochę goryczy, smutku i szarości, ale jasne i pozytywne akcenty powodują, że wydźwięk twórczości podbudowuje słuchacza i skłania go do zastanowienia się, czy aby na pewno nie powinien zrobić czegoś więcej, niż oczekuje od niego los. Jest tu miejsce na mocne gitarowe akordy w szybszych tempach ("Lustra", "Furia") jak również refleksyjne, spokojne, wręcz balladowe, ale wciąż z rockowym pazurem, kompozycje ("Kiedy", "Letarg").

Skład zespołu:
Marcin Boronowski - wokal, teksty
Krzysztof Suchoń - gitara
Jacek Jamróz - gitara, klawisze
Maciej Kaczmarczyk - bas, teksty
Jakub Depta - perkusja

YouTube: https://www.youtube.com/@bezpokory
Facebook: https://www.facebook.com/bezpokoryofficial

Otwarcie: 19:00
Start: 20:00
_________________________
Bilety 20 PLN
miejsca stojące

Bilety można nabyć przez naszą stronę www.rudeboyclub.pl w zakładce KUP BILET. Bilety będą także dostępne w dniu koncertu przed wejściem do klubu.
_________________________
PŁATNOŚCI :

za bilety/ tekturki kolekcjonerskie, po które "osobiście" przychodzicie do naszych punktów, są dostępne tylko za gotówkę!

Elektronicznymi transakcjami - kartami płatniczymi - możecie oczywiście posługiwać się podczas koncertu na barze, zakupując swoje ulubione napoje;)
_________________________

REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH:

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:

imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę wydarzenia

loże są płatne:
duża loża na 8-10 os - koszt 80 zł
mała loża do 4 os - koszt 40 zł
__________________________

Wpadaj na Instagram-
https://www.instagram.com/rudeboy_club_bielsko_biala_pl/

Polub nasz profil-
https://www.facebook.com/RudeboyClub/

----------------------------------------------

Ukryj opis
2024-08-30 18:00
THE EXPLOITED (GB)
Cena: 99,00 Szczegóły
Bielsko-Biała ? 30.08.2024 ? RudeBoy Club ul 1 Maja 20

Otwarcie wejść: 18:00
Start: 19:00
Bilety przedsprzedaż 99 zł, w dniu koncertu 120 zł

Bilety do nabycia:
BILETY ELEKTRONICZNE:

Bilety z systemu Ticketmaster https://www.ticketmaster.pl/event/36755 (Przy zakupie biletów on-line nienaliczane są żadne dodatkowe opłaty manipulacyjne)

Bilety z systemu eBilet https://sklep.ebilet.pl/aeou/83316593106354465

Bilety z sieci EMPIK
Bilety z systemu Going
Bilety z systemu Kup Bilecik

miejsca stojace
---------------------------------------------------------------------------

Galicja Productions ma zaszczyt zaprosić na koncerty The Exploited!
Z ogromną przyjemnością zapraszamy na dwa polskie koncerty The Exploited, które odbędą się w ramach przełożonej z maja 2024 trasy "Let's Stop a War". Oba koncerty odbędą się w tych samych miastach i klubach, co wcześniej planowano. Jeżeli zakupiłeś bilet na pierwotną datę, a nie zdążyłeś go jeszcze oddać, nie musisz się martwić ? bilet zachowuje swoją ważność. To wyjątkowa okazja, aby doświadczyć na żywo energii i pasji, jaką The Exploited wnoszą na scenę!

The Exploited ? Pionierzy drugiej fali brytyjskiego punka
The Exploited, założony w 1979 roku przez byłego żołnierza Wattie Buchana w Edynburgu, jest jednym z najważniejszych zespołów drugiej fali brytyjskiego punka. Grupa zyskała sławę dzięki agresywnemu stylowi i bezkompromisowym tekstom, które stały się inspiracją dla wielu późniejszych zespołów, takich jak Nirvana i Massive Attack. Zespół rozpoczął swoją karierę grając muzykę z gatunku Oi!, która łączyła punk z elementami skinheadowskimi, by z czasem przekształcić się w ikonę ulicznego punka i hardcore'u.

Kultowe Albumy i Muzyczne Dziedzictwo
Debiutancki album The Exploited, "Punks Not Dead", wydany w 1981 roku, szybko stał się numerem jeden na angielskiej liście niezależnych albumów i sprzedał się w 150 tysięcy egzemplarzy. Kolejne płyty, takie jak "Troops Of Tomorrow" (1982), "Let's Start A War" (1983) oraz "Horror Epics" (1985), utrwaliły pozycję zespołu na scenie punkowej. The Exploited z czasem zaczęli eksperymentować z połączeniem punk rocka i metalu, czego dowodem są albumy "Massacre" (1990), "Beat The Bastards" (1996) i "Fuck The System" (2002), które zdobyły uznanie zarówno wśród fanów punk rocka, jak i metalu.

Niezmienna Energia i Trwałość
Mimo licznych zmian personalnych, The Exploited nieprzerwanie działają na scenie muzycznej od ponad czterech dekad. Wattie Buchan, jako niezmienny lider zespołu, kontynuuje misję szerzenia punkowej rewolty. The Exploited nie tylko przetrwali próbę czasu, ale także pozostają jedną z najważniejszych grup w historii punk rocka, wpływając na kolejne pokolenia muzyków i fanów.

Historia Zespołu
Zespół powstał w 1979 roku z inicjatywy Wattie Buchana. W pierwszym składzie znaleźli się także gitarzysta Big John Duncan, perkusista Andrew ?Dru Stix? Campbell, basista Gary McCormack oraz wokalista Terry Buchan, który szybko opuścił formację. Zespół początkowo wydawał swoje nagrania we własnej wytwórni Exploited Record Company, gdzie ukazały się pierwsze EP-ki "Army Life" i "Exploited Barmy Army".

Muzyczna Ewolucja i Wpływ
W 1982 roku zespół wydał swój drugi album "Troops Of Tomorrow", który stał się inspiracją dla zespołów takich jak Slayer. Kolejne wydawnictwa, takie jak "Let's Start a War" (1983) i "Horror Epics" (1985), ugruntowały ich pozycję w świecie punk rocka. W późniejszych latach zespół zaczął ewoluować w kierunku crossover thrash, co zaowocowało albumami "The Massacre" (1990) i "Beat the Bastards" (1996).

Niezmienna Siła i Przyszłość
Choć ostatni album studyjny, "Fuck the System", został wydany w 2002 roku, The Exploited wciąż mają wiele do zaoferowania swoim fanom. Ich koncerty są pełne energii i niezapomnianych emocji, a muzyka wciąż aktualna i inspirująca.
Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby zobaczyć The Exploited na żywo! To wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci każdego fana punk rocka

____________

PŁATNOŚCI :
za bilety/ tekturki kolekcjonerskie, po które "osobiście" przychodzicie do naszych punktów, są dostępne tylko za gotówkę!

Elektronicznymi transakcjami - kartami płatniczymi - możecie oczywiście posługiwać się podczas koncertu na barze, zakupując swoje ulubione napoje ;)
_________________________

REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH:
aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na
nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:

imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę wydarzenia
Loże są płatne:

Mała loża (do 4 osób): 40 zł
Duża loża (8-10 osób): 80 zł
__________________________

Wpadaj na Instagram-
https://www.instagram.com/rudeboy_club_bielsko_biala_pl/

Polub nasz profil-
https://www.facebook.com/RudeboyClub/ Ukryj opis
2024-09-14 19:00
Faust, Godslut
Cena: 0,00 Szczegóły
FAUST
?Ojcze Nasz.
Nie ma cię w Niebie ani na Ziemi
Chleb nasz powszedni zdobywamy sami
A na pokuszenie wiedzie nas nasza zwierzęca natura?.
Od 25 lat Faust serwuje brutalny jednak nie pozbawiony melodii death/thrash metal z elementami black metalu i delikatnie inkrustowany elementami autentycznej muzyki etnicznej. Polskie, zaangażowane teksty wyśpiewywane przez wokalistę i tworzony przez muzykę klimat. Zespół posiada swój unikalny i niepodrabilny styl. Dziennikarze muzyczni jego korzenie widzą w tym, co znamy z najbrutalniejszych dokonań Testament czy sterego wcielenia KAT.
W 2019 r. Faust powrócił z trzecią płytą studyjną. Antyklerykalna "Wspólnota Brudnych Sumień" zbierała fulla w recenzjach, a Musick Magazine uwzględnił to wydawnictwo w zestawieniu najważniejszych płyt minionej dekady. Wydana w 2022 r. kolejna płyta ?Cisza po Tobie? także trafiła do podsumowań najlepszych wydanictw metalowych 2022 r., także za granicą.
Muzyka:
- Pogarda (audio) https://youtu.be/5R1-jWWW1xY
- Cisza po Tobie (Full Album, 2022) https://youtu.be/dJTVGhJw208
- Wspólnota Brudnych Sumień (Full album 2019 ) https://youtu.be/V1Th0kREt3I
- Homo Homini Deus (video) https://youtu.be/BQEIfqFf-8w
- Samotność (video) https://youtu.be/E63gJlDyUQ0
Media:
Instagram: https://www.instagram.com/faustbandpoland/
Facebook: https://www.facebook.com/Faust-Band-Poland-336344530572420/
Bandcamp: https://faust4.bandcamp.com/

GODSLUT
Godslut od 2021 roku tworzy siermiężny i pełen brutalnego riffu death metal. W 2021 wydali pierwszego singla pt. "Crucified". W 2022 zespół podpisał kontrakt płytowy z Selfmadegod Records, a w 2023 roku już pod ich szyldem wypuścili na świat debiutancki album pt. "Procreation of God".
Dotychczas Godslut wziął udział w trasie Decomposition Ensembles, na której zagrał 5 koncertów z szanowanymi zespołami polskiego podziemia tj. Antigama, Redemptor, Shodan czy Hellium.
Zarówno na singlu "Crucified", jak i na całym krążku "Procreation of God" tematyka tekstów nawiązuje do wielkoskalowej, globalnej indoktrynacji religijnej obejmującej umysły nieświadomych niczego szarych ludzi, widzianej oczami nastoletniego rebelianta próbującego z nią walczyć. Utwory zawarte na "PoG" są mieszanką wręcz thrashowej prędkości, zaawansowanych technik gitarowych i surowego, ale jednocześnie pełnego brzmienia ogółu, które bezkompromisowo pasuje do tematyki oraz klimatu albumu.
Muzyka:
Procreation of God: https://www.youtube.com/watch?v=7TYikwPVXjU
Chaos: https://www.youtube.com/watch?v=DZj_n3hKyf0
Skład:
Krzysiek Śniadecki | guitars, vocals
Daniel Kozyra | bass, vocals
Paweł "Pavulon" Jaroszewicz | drums

więcej informacji wkrótce
miejsca stojące
____________

PŁATNOŚCI :
za bilety/ tekturki kolekcjonerskie, po które "osobiście" przychodzicie do naszych punktów, są dostępne tylko za gotówkę!

Elektronicznymi transakcjami - kartami płatniczymi - możecie oczywiście posługiwać się podczas koncertu na barze, zakupując swoje ulubione napoje ;)
_________________________

REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH:
aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na
nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:

imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę wydarzenia
Loże są płatne:

Mała loża (do 4 osób): 40 zł
Duża loża (8-10 osób): 80 zł
__________________________

Wpadaj na Instagram-
https://www.instagram.com/rudeboy_club_bielsko_biala_pl/

Polub nasz profil-
https://www.facebook.com/RudeboyClub/ Ukryj opis
2024-09-21 17:00
Festiwal Benefitowy Food Not Bombs Bielsko-Biała
Cena: 50,00 Szczegóły
Już po raz czwarty przed rozpoczęciem naszego jesienno/zimowego sezonu wydawkowego organizujemy Benefit, który ma na celu nie tylko pozyskanie środków ale również pokazanie tego co robimy, zaproszenie do wspólnego gotowania a przede wszystkim zebranie pozytywnej energii do co tygodniowych akcji!

Dodatkowo będą akcje wspierające, które będą odbywały się 21 września na terenie Bielska-Białej.

line up soon
miejsca stojące
_________________________
PŁATNOŚCI :

za bilety/ tekturki kolekcjonerskie, po które "osobiście" przychodzicie do naszych punktów, są dostępne tylko za gotówkę!

Elektronicznymi transakcjami - kartami płatniczymi - możecie oczywiście posługiwać się podczas koncertu na barze, zakupując swoje ulubione napoje;)
_________________________

REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH:

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:

imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę wydarzenia

loże są płatne:
duża loża na 8-10 os - koszt 80 zł
mała loża do 4 os - koszt 40 zł
__________________________

Wpadaj na Instagram-
https://www.instagram.com/rudeboy_club_bielsko_biala_pl/

Polub nasz profil-
https://www.facebook.com/RudeboyClub/ Ukryj opis
2024-10-02 19:00
Forgotten Tomb (Black Doom, IT), Nocturnal Depression (Black Metal, FR)
szukamy supportu !
Cena: 60,00 Szczegóły
Forgotten Tomb (Black Doom, IT)

https://www.facebook.com/Official.Forgotten.Tomb/
https://www.youtube.com/watch?v=ma_LZgAQisg

Nocturnal Depression (Depressive Black Metal, FR)

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063838145732
https://www.youtube.com/watch?v=Q2e0yJbZrl0

szukamy supportu -> zgłoszenia na poli@rudeboyclub.pl

pozostałe szczegóły już wkrótce !

bilety : 60 PLN
miejsca stojące
____________

PŁATNOŚCI :
za bilety/ tekturki kolekcjonerskie, po które "osobiście" przychodzicie do naszych punktów, są dostępne tylko za gotówkę!

Elektronicznymi transakcjami - kartami płatniczymi - możecie oczywiście posługiwać się podczas koncertu na barze, zakupując swoje ulubione napoje ;)
_________________________

REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH:
aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:

imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę wydarzenia
Loże są płatne:

Mała loża (do 4 osób): 40 zł
Duża loża (8-10 osób): 80 zł
__________________________

Wpadaj na Instagram-
https://www.instagram.com/rudeboy_club_bielsko_biala_pl/

Polub nasz profil-
https://www.facebook.com/RudeboyClub/ Ukryj opis
2024-10-12 18:00
Medico Peste, Horda, Zmarłym , Downfall of Gods
Black Metal
Cena: 60,00 Szczegóły
BLACK METAL II
RUDEBOY CLUB BIELSKO-BIAŁA

Bilety: 60 zł w przedsprzedaży i 80 zł w dniu koncertu

18:00 otwarcie bram
18:30 start koncertu

MEDICO PESTE
W czasach, gdy black metal staje się coraz bardziej zatłoczoną niszą, trudno o zespoły z wyrazistą wizją.
Do tego wąskiego grona z pewnością należy Medico Peste, który po trzech latach od wydania znakomitej EPki ?Herzogian Darkness? powraca z drugim dużym albumem ?? :The Black Bile? (premiera 20 marca w Season of Mist).
Połączenie ekstremalnych środków wyrazu z post-punkiem, awangardą (czymkolwiek ona dziś jest), a miejscami z wręcz kabaretową estetyką, dodatkowo wzbogacone schizofrenicznymi tekstami sprawia, że Medico Peste pozostaje zespołem jedynym w swoim rodzaju. A że grają nieczęsto, tym bardziej warto być na tych koncertach.
https://www.facebook.com/medicopesteband
https://www.instagram.com/medicopesteband/
"God Knows Why"
https://www.youtube.com/watch?v=eLCkswFqttc
---------------------------------------------------------------------------------
ZMARŁYM (Black Metal / Post Black Metal) - Końskie
Grają Zmarłym od 2018 roku. W 2020 własnym sumptem wydali EP "Ziemie Jałowe" a już rok później nakładem Godz ov War Productions ukazał się ich debiutancki album "Druga Fala".
Niektórzy mówią, że Zmarłym w swojej twórczości łączy gatunki takie jak black metal, cold wave, post punk, hard rock, czy egipskie disco, inni że to po prostu hipsterskie gówno z kolejną głupią polską nazwą.
Czy prawdziwsze jest pierwsze czy drugie stwierdzenie? Czy to już? Czy muchy wychodzą im z ust?
Żeby spróbować odpowiedzieć na powyższe pytania najlepiej zobaczyć ich na żywo?
www.facebook.com/zmarlym
https://www.instagram.com/zmarlym/
https://www.youtube.com/channel/UCW8-1AFXYgdG_VeTxO5FcUw
www.zmarlym.bandcamp.com/music
---------------------------------------------------------------------------------
HORDA (black metal) - tarnowski kwintet grający bluźnierczy black metal z elementami death metalu.
Zespół ma na koncie dwa pełne albumy studyjne: Obsession (2020), Form (2023), oraz wiele
koncertów u boku takich zespołów jak Akhlys, Upon The Altar, Hate, Angrrsth czy Suffering Hour.
Podczas koncertu usłyszycie lwią część materiały z ich ostatniego wydawnictwa - Form.
https://distrokid.com/hyperfollow/horda/obsession
https://facebook.com/HordaOfficial/
https://youtu.be/EcldcKE4L2s
https://www.instagram.com/hordaofficial/
---------------------------------------------------------------------------------
Downfall of Gods:
Zrodzony z czystej pasji przez dwóch muzyków przez wiele lat ukrywał w odmętach śląskich garaży.
W tamtym czasie powstały dwa materiały - demo ?Iter? oraz Ep ?Relevium?.
Downfall Of Gods pozostałby w podziemiu jednak 2018 rok przyniósł odrodzenie.
Skład zespołu zasiliła świeża krew a nagrane wcześniej utwory nowych interpretacji.
Teraz wychodzimy z cienia by uderzyć z nową siłą. Do zobaczenia pod sceną.
W lipcu 2023 roku ukazał się nasz album w stu procentach stworzony z nowych pomysłów.
Będziemy promować go na przyszłych koncertach!
Zapraszamy i widzimy się pod sceną!
FB: https://www.facebook.com/DownfallOfGods
WWW: https://downfallofgods.bandcamp.com
YT: https://youtube.com/@downfallofgods666
New album: https://youtu.be/AtCBUFUMaGw

miejsca stojące
____________

PŁATNOŚCI :
za bilety/ tekturki kolekcjonerskie, po które "osobiście" przychodzicie do naszych punktów, są dostępne tylko za gotówkę!

Elektronicznymi transakcjami - kartami płatniczymi - możecie oczywiście posługiwać się podczas koncertu na barze, zakupując swoje ulubione napoje ;)
_________________________

REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH:
aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:

imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę wydarzenia
Loże są płatne:

Mała loża (do 4 osób): 40 zł
Duża loża (8-10 osób): 80 zł
__________________________

Wpadaj na Instagram-
https://www.instagram.com/rudeboy_club_bielsko_biala_pl/

Polub nasz profil-
https://www.facebook.com/RudeboyClub/ Ukryj opis
2024-10-20 18:00
Świetliki
Cena: 69,00 Szczegóły
Zespół Świetliki kontynuuje swoją najdłuższą trasę pożegnalną po Polsce. Ta część pożegnania wzbogacona jest o materiał z nowego maxi singla "Demens avis in excelsis", który być może będzie zapowiedzią nowej płyty zespołu.
Zapraszamy serdecznie!

Start koncertu godzina 19:00
Otwarcie bram 18:00
Bilety 69/80
https://biletyna.pl/event/view/id/440562
https://sklep.ebilet.pl/329325722751467551
miejsca stojące

Świetliki - rock alternatywny / poezja deklamowana
ŚWIETLIKI - zespół (kiedyś) młodzieżowy o profilu słowno-muzycznym. Założony przez Marcina Świetlickiego i członków zespołu TRUPA WERTERA UTRATA w 1992 roku w Krakowie.

Ideą, która przyświecała założeniu formacji, było stworzenie atrakcyjnej artystycznie formy prezentacji wierszy pana Marcina, których mroczne piękno i żarliwość, wykraczały znacznie poza tradycyjnie uznany sposób komunikowania się poety z odbiorcą. Stworzenie "nowej", piosenkowej formy, gdzie muzyka nie jest bezpłciowym, mdłym podkładem do beznamiętnej recytacji ale oddaje lub kontrapunktuje sensy i napięcia wierszy było artystycznym celem powstającego zespołu. Przyszłość pokazała, że muzyka o najogólniej rzecz ujmując tzw. alternatywnym czy post-rockowym genre, miła sercu członków zespołu, idealnie współbrzmi z wierszami pana Świetlickiego. Nie targa a uwydatnia tych wierszy rozliczne walory. Pan Marcin zaś okazał się być pełnokrwistym frontmanem-parlandzistą (to od parlando), ekspresyjnym mistrzem melodeklamacji, a sceniczna intensywność jego przekazu przeszła wkrótce do legendy.

Zespół zadebiutował spektakularnie na ostatniej edycji pisma mówionego Na Głos (jak ktoś nie wie co to było niech sobie sprawdzi w Wikipedii) w roku 1992. W nobliwym wnętrzu zespół wykonał cztery piosenki dla nobliwej publiczności, wśród której byli nobliści: ówcześni (Miłosz Czesław) jak i przyszli (Szymborska Wisława). Oraz wielu artystów mniejszej rangi i nieco snobistyczna krakowska publiczność. Dla jednych ten występ nosił znamiona skandalu i prowokacji, dla innych ( Cz. Miłosz) był zjawiskiem znanym, o wieloletniej i światowej tradycji. Od czasu debiutu zespół koncertuje jednak głównie dla audytorium o szerszym przekroju społecznym, obejmującym ciężko pracujących przedstawicieli klasy średniej i niższej, pracowników naukowych, młodzież studencką i licealną, rencistów, emerytów, ludzi sukcesu jak i tych co mają w życiu pod górkę. I do tego obu płci.

Zespół wydał do tej pory sześć płyt długogrających. Ogród koncentracyjny (1995), Cacy cacy Fleischmaschine (1996), Perły przed wieprze (1999), Złe misie (2001), Las putas melancolicas (2005) oraz Sromota (2013). Debiutancki album stał się dla wielu słuchaczy tzw. dziełem kultowym. W istocie zawiera on wiele piosenek, które stały się już evergreenami (np. Olifant, Nieprzysiadalność, Pogo, Opluty, Przed Wyborami, Świerszcze). Niemniej należy przypomnieć, że pierwsza płyta spotkała się w kręgach krytycznych z nieufnym podejściem i początkowo wrzucano ją do przegródek pt. ciekawe kuriozum, interesująca hybryda, wybryk artystyczny, happening, niepełnosprawne dziwadło, kobieta z brodą etc. Dopiero drugi album Cacy cacy Fleischmaschin, mroczniejszy i dojrzalszy brzmieniowo (Korespondencja Pośmiertna, Grzyb Robak) zapewnił Świetlikom pełne obywatelstwo na polskiej scenie muzycznej. A parlando pana Marcina zaczęto traktować na równi z powszechniejszymi sposobami wokalnej ekspresji. Płyta Perły przed wieprze była efektem chwilowej fascynacji tzw. cięższym graniem (Brejkam wszystkie rule, Jonasz) i jednocześnie świadectwem kryzysu rockowego idiomu jako metafory ciężkiej fizycznej pracy. Miała poza tym ciekawą okładkę. Złe misie z kolei, gdzie gościnnie wystąpiła Katarzyna Nosowska to powrót do korzeni. Mniej tu gitarowego jazgotu, mniej struktur piosenkowych, więcej eksperymentu (piosenka tytułowa). Album ceniony przez koneserów, mniejsze wrażenie zrobił na szerokiej publiczności. Obecność wielkiej gwiazdy ekranu, pana Bogusława Lindy jako pełnoprawnego wokalisty na płycie Las putas melancolicas wywołała żywe zainteresowanie publiczności i mediów. Pan Bogusław wbrew przewidywaniom ludzi nieżyczliwych okazał się idealnym wokalnym partnerem pana Marcina, doskonale wpisał się w konwencję i pięknie zadeklamował. Pochodząca z albumu Filandia, liryczna pieśń o kameralnie apokaliptycznej i uniwersalnej wymowie to zapewne najbardziej popularny utwór Świetlików. Do tego z bardzo udanym teledyskiem/wideoklipem z udziałem Lindy. Po Las putas... pan Bogusław odzyskał szacunek społeczny, nadwątlony uporczywym uczestnictwem w projektach o niskim ciężarze gatunkowym a zespół popadł w stan trwającej 8 lat artystycznej hibernacji. Po drobnych roszadach personalnych, wielu miłych i niemiłych przygodach, po czasie swoistego rozproszenia i rozprzężenia, Świetliki wyszły z mentalnej gawry i w 2013 roku wydały płytę Sromota. Trzypłytowy, pięknie nagrany i wydany album. Rozmach brzmieniowo-orkiestracyjny, bogactwo formalne, treści ważkie harmonijnie połączone z figlarnością i prawie trzy godziny muzyki, czynią (zdaniem niektórych) Sromotę opus magnum zespołu. Piosenka O. z tego albumu dotarła do 4 miejsca listy przebojów Trójki.

W 2020 ukazała się nagrodzona Fryderykiem płyta "Wake me up before you fuck me".
Rok 2024 to zapowiedź nowego wydawnictwa, które promuje maxi singiel ?Demens avis in excelsis? wzbogacony aktualną, zwłaszcza w wersji tekstowej, Filandią, z Marcinem Świetlickim na wokalu.

____________

PŁATNOŚCI :
za bilety/ tekturki kolekcjonerskie, po które "osobiście" przychodzicie do naszych punktów, są dostępne tylko za gotówkę!

Elektronicznymi transakcjami - kartami płatniczymi - możecie oczywiście posługiwać się podczas koncertu na barze, zakupując swoje ulubione napoje ;)
_________________________

REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH:
aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na
nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:

imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę wydarzenia
Loże są płatne:

Mała loża (do 4 osób): 40 zł
Duża loża (8-10 osób): 80 zł
__________________________

Wpadaj na Instagram-
https://www.instagram.com/rudeboy_club_bielsko_biala_pl/

Polub nasz profil-
https://www.facebook.com/RudeboyClub/
Ukryj opis
2024-11-10 18:00
KSU, The Bill
Trasa Idź pod prąd 2024
Cena: 90,00 Szczegóły
KSU, The Bill

Bielsko-Biała ? 10.11.2024 ? RudeBoy Club ul. 1 Maja 20
Otwarcie wejść: 18:00 Start: 19:00

Bilety przedsprzedaż 90 zł, w dniu koncertu 100 zł
miejsca stojące

Bilety do nabycia:
BILETY ELEKTRONICZNE:
Bilety z systemu Ticketmaster: https://www.ticketmaster.pl/event/35597 (Przy zakupie biletów on-line nienaliczane są żadne dodatkowe opłaty manipulacyjne)
Bilety z systemu eBilet: https://sklep.ebilet.pl/aeou/83316593106354448
Bilety z systemu Kup Bilecik: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/128000/Bielsko-Biała/Koncert+KSU/
-------------
KSU zaprasza na trasę koncertową "Idź pod prąd 2024" z okazji 35-lecia wydania analogowego albumu "Pod Prąd" i premiery filmu o zespole.
Z radością ogłaszamy, że legendarny zespół punkrockowy KSU rusza w ogólnopolską trasę koncertową "Idź pod prąd 2024". To wyjątkowe wydarzenie muzyczne organizowane jest z okazji 35. rocznicy wydania analogowego kultowej płyty "Pod Prąd". Jednocześnie, fani będą mieli okazję świętować premierę długo oczekiwanego filmu opowiadającego historię zespołu, który przeszedł drogę od małego miasteczka Ustrzyki Dolne do ogólnopolskiej sceny muzycznej.

Film, zatytułowany "Idź pod prąd", będzie miał swoją premierę pod szyldem Superconic Production, z Wiesławem Paluchem jako reżyserem oraz współscenarzystą wraz z Domanem Nowakowskim. Obraz ten jest finansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, a jego dystrybucję kinową zapewnia TVP Dystrybucja Kinowa.

Premiera filmu zaplanowana jest na 27 września 2024 roku.
Film opowiada o początkach zespołu w drugiej połowie lat 70., kiedy to grupa młodych entuzjastów, zainspirowanych kulturą punk i zespołem Sex Pistols, decyduje się założyć własny zespół muzyczny w przeciwieństwie do represyjnych działań ówczesnej władzy. W rolach głównych zobaczymy m.in. Ignacego Lissa jako Siczkę, lidera zespołu, oraz Macieja Piotrowskiego, Igora Paszczyka, Bartłomieja Deklewę i innych, którzy wcielają się w pozostałych członków zespołu i ich bliskich.
Trasa koncertowa "Idź pod prąd 2024" to nie tylko celebracja ważnej rocznicy, ale także okazja do przeżycia na nowo ducha buntu i wolności, który zawsze cechował muzykę KSU. Zapraszamy wszystkich fanów starych i nowych na koncerty, które pozwolą zgłębić historię punk rocka w Polsce oraz oddać hołd twórczości, która przetrwała próbę czasu.
Dołącz do nas w tej niezwykłej podróży przez historię polskiego punk rocka. Śledź nasze kanały informacyjne, aby nie przegapić szczegółów dotyczących dat i miejsc koncertów. Celebrujmy razem siłę muzyki, która nadal idzie pod prąd!

_________________________

PŁATNOŚCI :

za bilety/ tekturki kolekcjonerskie, po które "osobiście" przychodzicie do naszych punktów, są dostępne tylko za gotówkę!

Elektronicznymi transakcjami - kartami płatniczymi - możecie oczywiście posługiwać się podczas koncertu na barze, zakupując swoje ulubione napoje;)
_________________________

REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH:
aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na telefon nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:

imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę wydarzenia

loże są płatne:
duża loża na 8-10 os - koszt 80 zł
mała loża do 4 os - koszt 40 zł
pół loży dużej (do 5 osób) - koszt 40 zł
__________________________

Wpadaj na Instagram-https://www.instagram.com/rudeboy_club_bielsko_biala_pl/

Polub nasz profil-
https://www.facebook.com/RudeboyClub/

_________________________

Ukryj opis
2024-11-15 19:00
ULCERATE (Nowa Zelandia), Selbst (Wenezuela)
Cena: 109,00 Szczegóły
Ulcerate to jedna z najodważniejszych deathmetalowych grup XXI wieku. Ich pełen dysonansów oraz zmian rytmicznych metal śmierci jest niebezpieczny, gęsty i wściekle oryginalny. Najnowszy album zespołu, ?Cutting the Throat of God?, ma premierę 14 czerwca. Selbst ukazuje wiele form blackmetalowej ekspresji i niedawno wydało trzecią płytę ? ?Despondency Chord Progressions?. Złapiecie ich 14 listopada w Krakowie (Hype Park), 15 listopada w Bielsku-Białej (RudeBoy) i 16 listopada w Warszawie (Hydrozagadka).

Bilety na koncerty są już w sprzedaży na: https://knockoutmusicstore.pl/ (druki kolekcjonerskie)
ULCERATE (Nowa Zelandia) technical death metal, dissonant death metal:
Kiedy w drugiej połowie lat dwutysięcznych death metal zaliczał lekką kreatywnościową zniżkę, Ulcerate przyszło i pokazało, że o przyszłość nurtu nie trzeba się obawiać. Od tamtej pory (a więc od debiutanckiego albumu, ?Of Fracture and Failure?) minęło już 17 lat, a Ulcerate nie tylko nie słabuje, ale wręcz dowozi najlepsze płyty w swojej dyskografii. Przeciętnym czy nawet ledwie niezłym albumem nigdy się nie splamili ? zawsze dają najwyższej próby pokręcony, rozstrajający death metal. Dlaczego są w tym tak dobrzy? W ich przypadku chodzi o trudny do uzyskania kompromis między szaleństwem a imponującym technicznym rzemiosłem. Ponadprzeciętne umiejętności instrumentalne tego składu nie służą do popisów i uzyskania samozachwytu, tylko doprowadzenia śmierć metalu do najbardziej demonicznych, przerażających stanów. To muzyka gęsta jak magma. Gdy ta lawa zaczyna się rozlewać, nic jej nie zatrzyma. Tornado blastów, stały atak dysonansów oraz momumentalne riffy i struktury dalekie od jakiegokolwiek piosenkowego klucza ? to właśnie oni. Wpadnijcie na któryś z ich koncertów, a roztopią wam się twarze.
https://www.facebook.com/Ulcerate
https://www.youtube.com/watch?v=l31Xj44vJEA
https://www.instagram.com/ulcerateofficial/
SELBST (Wenezuela) black metal:
Wenezuelskie Selbst podchodzi do black metalu w taki sposób, by zmuszać słuchacza do wysilania zwojów mózgowych. Cały czas. Projekt zarządzany przez enigmatycznego N skupia się na złożonej, wysoce dysonansowej stronie nurtu. Są w tym melodie, ale nieprzyjemne, jakby zepsute, a do tego dużo kontrolowanego chaosu i songwriterskiego kombinowania, nierzadko bliskiego progresywnym obrzeżom metalu. Jeśli Deathspell Omega czy rodzime Kriegsmaschine zaspokajają wasze potrzeby, Selbst również je zaspokoi.
https://www.facebook.com/selbstbm
https://www.youtube.com/watch?v=ORC16Xqg_Pc
https://www.instagram.com/selbstofficial/
Wystąpią:
ULCERATE (Nowa Zelandia) technical death metal, dissonant death metal
+
Selbst (Wenezuela) black metal
Kiedy: 14 listopada (czwartek) 2024
Gdzie: Kraków @ Hype Park, ul. Kamienna 12
Bilety: 99/109 zł ? przedsprzedaż, 130 zł ? w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Kiedy: 15 listopada (piątek) 2024
Gdzie: Bielsko-Biała @ RudeBoy, ul. 1 Maja 20
Bilety: 99/109 zł ? przedsprzedaż, 130 zł ? w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Kiedy: 16 listopada (sobota) 2024
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 99/109 zł ? przedsprzedaż, 130 zł ? w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety są już dostępne na:
www.knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)

Zapraszają
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod

miejsca stojące
____________

PŁATNOŚCI :
za bilety/ tekturki kolekcjonerskie, po które "osobiście" przychodzicie do naszych punktów, są dostępne tylko za gotówkę!

Elektronicznymi transakcjami - kartami płatniczymi - możecie oczywiście posługiwać się podczas koncertu na barze, zakupując swoje ulubione napoje ;)
_________________________

REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH:
aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:

imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę wydarzenia
Loże są płatne:

Mała loża (do 4 osób): 40 zł
Duża loża (8-10 osób): 80 zł
__________________________

Wpadaj na Instagram-
https://www.instagram.com/rudeboy_club_bielsko_biala_pl/

Polub nasz profil-
https://www.facebook.com/RudeboyClub/ Ukryj opis
2024-11-16 19:00
Nacjonalizm? NIE, dziękuje! Fest XII
Cena: 0,00 Szczegóły
Szczegóły będą podawane na bieżąco

SLAVENKUST - crust/d-beat - Bielsko-Biała
DEAD THAITI - post-punk - suburbia Warszawy
MOSKWA - punk rock - Łódź

miejsca stojące
____________

PŁATNOŚCI :
za bilety/ tekturki kolekcjonerskie, po które "osobiście" przychodzicie do naszych punktów, są dostępne tylko za gotówkę!
Elektronicznymi transakcjami - kartami płatniczymi - możecie oczywiście posługiwać się podczas koncertu na barze, zakupując swoje ulubione napoje ;)
_________________________

REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH:
aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na
nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:

imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę wydarzenia
Loże są płatne:

Mała loża (do 4 osób): 40 zł
Duża loża (8-10 osób): 80 zł
__________________________

Wpadaj na Instagram-
https://www.instagram.com/rudeboy_club_bielsko_biala_pl/

Polub nasz profil-
https://www.facebook.com/RudeboyClub/ Ukryj opis
2024-11-22 19:00
Arkona, Odium Humani Generis
Cena: 0,00 Szczegóły
ARKONA (black metal, Poland)
www.facebook.com/arkonahorde
- Ziemia
https://youtu.be/NS_sXeX_Iy4?si=GgwEVzL_JFvzmYKR
- Alone Among Wolves
https://youtu.be/EafVWgHwzKQ?si=Ezifh6YWmbMSkBwI

ODIUM HUMANI GENERIS (black metal, Poland)
www.facebook.com/odiumbm
- Zarzewie
https://youtu.be/h9EXkYI1ri4?si=MnGlPphT7bmqEqzp
- Ulice
https://youtu.be/kq3q4jVeRn4?si=xsPQQveLlRK5Mijc
ZMARŁYM (black metal, Poland)
https://www.facebook.com/zmarlym
- Patrzą na nas tylko satelity
https://youtu.be/UWuLuGNlYhg?si=GyM9N_FV1rAQzGAM
- Gdzie mieszkasz?
https://youtu.be/HYG_9ictSY8?si=71UhYpsKqdwoifJx


Więcej szczegółów wkrótce
miejsca stojące
____________

PŁATNOŚCI :
za bilety/ tekturki kolekcjonerskie, po które "osobiście" przychodzicie do naszych punktów, są dostępne tylko za gotówkę!
Elektronicznymi transakcjami - kartami płatniczymi - możecie oczywiście posługiwać się podczas koncertu na barze, zakupując swoje ulubione napoje ;)
_________________________

REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH:
aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na
nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:

imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę wydarzenia
Loże są płatne:

Mała loża (do 4 osób): 40 zł
Duża loża (8-10 osób): 80 zł
__________________________

Wpadaj na Instagram-
https://www.instagram.com/rudeboy_club_bielsko_biala_pl/

Polub nasz profil-
https://www.facebook.com/RudeboyClub/ Ukryj opis
2024-11-23 18:00
HAPPYSAD, Ramisz
Pierwsza prosta Tour 2024
Cena: 100,00 Szczegóły
Happysad - Pierwsza prosta Tour 2024

Dziewiąta płyta zespołu i kolejna trasa Happysad.

Happysad rusza w trasę promującą płytę Pierwsza Prosta i zawita z koncertami do osiemnastu klubów w całej Polsce. Na każdym z nich usłyszycie zarówno nowe utwory zespołu, starsze klasyki, jak i te, które zespół postanowił grać tylko na koncertach klubowych.

Zespół przygotował także zaskakującego gościa, bo roli rozgrzewacza na trasie podjął się tej jesieni Maciej Ramisz, na co dzień członek grupy Happysad. On także promował będzie swoją najświeższą twórczość. Jego pierwsza solowa płyta ukazała się 14 maja tego roku i zatytułowana jest Lepiej późno niż w ogóle. Na koncercie warszawskim drugim gościem tego wydarzenia będzie Swiernalis, mający na koncie już trzy płyty.

W czwartek, 13 czerwca, startuje nowy, drugi z kolei singiel pod tytułem 'Żar'. Tego dnia też startuje preorder płyty !!! ZAPRASZAMY !
tego dnia supportem bedzie: 'Ramisz'

KIEDY : 23/10/2024 (sobota)
GDZIE : Bielsko-Biała, RudeBoy Club

Bilety dostępne;

100 zł | online pierwszy 100 biletów
110 zł | online cena II pula
130 zł | w dniu koncertu tylko gotówka

Bramki: 18:00

Bilety można nabyć przez naszą stronę www.rudeboyclub.pl w zakładce KUP BILET. Bilety będą także dostępne w dniu koncertu przed wejściem do klubu.

miejsca stojące
_________________________

PŁATNOŚCI :
bilety w dniu koncertu będą dostępne tylko za gotówkę!

Elektronicznymi transakcjami - kartami płatniczymi - możecie oczywiście posługiwać się podczas koncertu na barze, zakupując swoje ulubione napoje;)
_________________________

REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH:
aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na telefon nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:

imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę wydarzenia

loże są płatne:
duża loża na 8-10 os - koszt 80 zł
mała loża do 4 os - koszt 40 zł
pół loży dużej (do 5 osób) - koszt 40 zł
__________________________

Wpadaj na Instagram-https://www.instagram.com/rudeboy_club_bielsko_biala_pl/

Polub nasz profil-
https://www.facebook.com/RudeboyClub/
_________________________Lepiej późno niż w ogóle? Ramisz debiutuje!

Po dziesięciu latach aktywnego nagrywania płyt i grania koncertów z zespołem Happysad, Ramisz w końcu debiutuje solowym materiałem. Lepiej późno niż w ogóle to album pełen melancholii i przebojowych gitar, na którym powiew wiosennej energii przeplata się z jesienną nostalgią.

Ramisz dał się poznać jako specjalista od chwytliwych, zapadających w pamięci refrenów, czego dowodem są jego dotychczasowe single: Mars, Czasy wietrzne czy Lepszy czas. Artysta równie świetnie odnajduje się w tworzeniu budujących napięcie, alternatywnych kompozycji, o zdecydowanie mniej piosenkowej, choć przewrotnie znacznie bardziej angażującej formie.

Lepiej późno niż w ogóle to zbiór utworów pełnych zaskakujących refleksji, które w całości stanowią emocjonalną przeprawę przez zakamarki własnej duszy i zderzenia z poczuciem niedopasowania do otaczającej nas rzeczywistości. To bezpośrednia podróż w życiowe i miłosne rozterki Ramisza.

Na płytę trafiły eklektyczne piosenki, powstałe z miliona pomysłów, które nieustannie rodzą się w głowie artysty. Mimo tego, że na płycie jest kilka radosnych momentów to DNA twórczości Ramisza osadza się raczej w nostalgiczno-refleksyjnym klimacie. Nie bez przyczyny, bowiem wśród inspirujących go zespołów, artysta wymienia chociażby zespoły Radiohead czy Myslovitz a echa ich alternatywnej spuścizny stanowią podstawę brzmienia debiutanckiej płyty Pabianiczanina.

Każdy z tych atrybutów charakteryzuje również najnowszy singiel, promujący album Lepiej późno niż w ogóle, +/-. Ta najbardziej gitarowa piosenka na płycie, w której ściany gitar tworzą niezwykle energetyczną aurę nawiązuj do wspomnianych już gitarowych korzeni Ramisza, Jednocześnie utwór opowiada o jednym z najtrudniejszych uczuć ? obojętności.

W ?+/-? śpiewam o tym dziwnym stanie, kiedy coś cię ani ziębi, ani piekli, który następuje po długoletnim związku. Ciężko się z niego wydostać, bo myśli o osobie, z którą jeszcze chwilę temu dzieliliśmy każdy dzień, nieustannie cię nachodzą, wywołując mieszankę skrajnych emocji: od tęsknoty, po wściekłość ? komentuje Ramisz.

+/- to, zaraz obok Lepszego czasu, najstarsza piosenka z albumu Lepiej późno niż w ogóle. Dużą inspirację dla jej postania stanowiły zespoły Delta Spirit i Halfmoon Run, a jego premierze towarzyszy groteskowy klip stworzony przez Konrada Śniadego.

Album Lepiej późno niż w ogóle jest dostępny zarówno w serwisach streamingowych, jak i w wersji fizycznej, którą znajdziecie na stronie 33 Records.

BIO:

Ramisz - wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, dumny ze swojego pochodzenia Pabianiczanin. Od dziesięciu lat podbija największe sceny muzyczne w Polsce u boku jednego z najbardziej popularnych zespołów rockowych w tym kraju. Równolegle wrzuca do szuflady potencjalne przeboje, które postanowił wystawić na światło dzienne dopiero, mając przed sobą wizję przekroczenia progu trzeciej dekady życia.

Solowa twórczość Ramisza oscyluje wokół szeroko pojętej alternatywy, w ramach której niestraszne mu są 7-minutowe partie gitar, syntezatorowe romanse czy chwytliwe, piosenkowe formy. Wszechstronność artysty dopełniają emocjonalne, szczere i refleksyjne teksty, rezonujące z czasami, w których żyjemy. W tym kontekście szczególnie bliski jest mu wątek relacji międzyludzkich, podróży w głąb zakamarków własnej emocjonalności oraz kwestia niedopasowania do otaczającej nas rzeczywistości.
Ukryj opis